دنیای مجازی

دنیای مجازی یک محیط اجتماعی آنلاین مبتنی بر رایانه است که توسط افراد طراحی و به اشتراک گذاشته شده است تا بتوانند در دنیایی شبیه سازی شده و سفارشی با هم تعامل داشته باشند. کاربران در این دنیای شبیه سازی شده با استفاده از مدل های گرافیکی مبتنی بر متن، دو بعدی یا سه بعدی به نام آواتار با یکدیگر تعامل دارند. آواتارها به صورت گرافیکی با استفاده از تصویربرداری گرافیکی کامپیوتری (CGI) یا هر فناوری رندر دیگری رندر می شوند. افراد آواتارهای خود را با استفاده از دستگاه های ورودی مانند صفحه کلید، ماوس و دیگر ابزارهای فرمان و شبیه سازی طراحی شده ویژه کنترل می کنند. دنیای مجازی امروزی با هدف سرگرمی، اجتماعی، آموزشی، آموزشی و اهداف مختلف دیگر ساخته شده است.

همه دنیای مجازی دارای ویژگی های پایداری و تعامل هستند. این به کاربران امکان می دهد تا مزایای ذاتی اجتماعی شدن را کشف کنند و به آنها اجازه می دهد تا ماهیت انسان و توانایی های کاربران را مطالعه کنند.

دنیای مجازی را می توان دنیای دیجیتال نیز نامید.( خرید دامنه اینترنتی WilderWorld.ir)

در ابتدا، جهان های مجازی به اشتراک گذاری متن و اسناد مانند اتاق های گفتگو و از طریق سیستم های کنفرانس محدود می شد. با پیشرفت فناوری‌های رندر گرافیکی دو بعدی و سه بعدی، مدل‌های گرافیکی به نام آواتار به مشخصه دنیای مجازی تبدیل شدند. امروزه دنیاهای مجازی دنیایی بسیار شبیه به واقعیت را با قوانین دنیای واقعی و کنش ها و ارتباطات در زمان واقعی به تصویر می کشند. آواتارها شخصیت‌های شخصی‌سازی شده در دنیای واقعی یا تخیلی هستند که انسان‌ها، حیوانات خانگی یا دیگر شخصیت‌های خیالی ساکن جهان‌های مجازی را به تصویر می‌کشند. آواتارهای امروزی نمادهای سه بعدی و تعاملی هستند که در دنیای واقعی مجازی وجود دارند.

دو نوع دنیای مجازی وجود دارد:

مبتنی بر سرگرمی: راه اندازی بازی های سه بعدی چند نفره در دهه 1990 باعث پیشرفت های جدیدی در دنیای مجازی تعاملی شد. در این دسته از دنیای مجازی، کاربران از طریق آواتار خود بازی می کنند. این جهان های مجازی به شدت تحت تاثیر ژانرهای فانتزی، علمی تخیلی و انیمه ادبیات و فیلم هستند. جهان های مجازی مبتنی بر سرگرمی نشان دهنده اکثر جهان های مجازی موجود امروزی است.
مبتنی بر تعامل اجتماعی: بر تعامل کاربر، آموزش و آموزش از طریق جهان های شبیه سازی شده تمرکز می کند. این دنیاها تجربه بازتری مانند کاوش در مناظر، انجام ورزش‌های ماجراجویانه، معاشرت با جوامع، شرکت در بحث‌ها یا آزمایش‌های سیاسی، شرکت در جلسات آموزشی، آموزش در یک محیط شبیه‌سازی‌شده و امکانات مجازی بی‌شمار دیگر را ارائه می‌دهند. اگرچه این جهان های مجازی اجتماعی جوان تر از دنیای بازی هستند، به ویژه در سازمان های آموزشی، سیاسی، تجاری و نظامی به سرعت محبوبیت پیدا می کنند.

WilderWorld «در اصل، یک دنیای مجازی کاملاً غوطه ور و سه بعدی است که می توان با یک هدست VR به آن دسترسی داشت. برخلاف بازی‌های معمولی، Wilder World بازی‌ها و اقتصادهای ایجاد شده در جهان را فعال می‌کند. … هدف Wilder World ایجاد یک واقعیت غوطه ور است که تا حد امکان شبیه به این واقعیت باشد.

رمز ارز چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ناوبری

سبد خرید من

بستن
دیده شده

اخیرا دیده شده

بستن

خوش آمدید !


حریم خصوصی ثبت نام سیاست حفظ حریم خصوصی.

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)

قبلا ثبت‌نام کرده‌اید؟

مشاهده سریع

بستن

دسته بندی ها